Lekcje online od września

W związku z niekorzystną sytuacją epidemiologiczną w kraju i niejednoznaczną organizacją pracy szkół, w DOMINO będziemy nadal pracować zdalnie od września. Doświadczenia zdobyte w miesiącach przed wakacjami oraz wyniki testow końcowych (lepsze niż zwykle), a także egzaminów Cambridge (wszystkie zdane) pokazują jednoznacznie, że ta forma pracy przynosi równie dobre rezultaty. 'Familijny’ charakter spotkań w DOMINO łatwiej jest realizować przed kamerą niż przy stacjonarnych zajęciach w reżimie sanitarnym, który wymagałby rezygnacji z tak ważnych elementów programu jak gry planszowe, karty, zabawki, modele, magnetyczne litery, puzzle, plansze dotykowe itd. Wszystkie te elementy mogą być wykorzystane w nauczaniu online. Brakuje nam jedynie wirtualnych cukierków (może ktoś ma jakiś pomysł?). Wprowadzamy też kilka nowych elektronicznych narzędzi do nauki w wirtualnej klasie i powtórek w domu w postaci aplikacji komputerowych i na telefony. Są to głównie gry, krzyżówki i nagrania bezpośrednio związane z programem DOMINO. Będziemy korzystać z nich także po powrocie do tradycynych spotkań. Mogą one też być bardzo pomocne dla uczniów nieobecnych na lekcjach.

Nowy rok szkolny rozpoczyna się już 31 sierpnia. Kilka dni wcześniej uczniowie otrzymają drogą elektroniczną materiały na pierwszy tydzień nauki oraz dokumenty dotyczące regulaminu pracy DOMINO i rejestracji na nowy rok. Proszę się z nimi zapoznać. Obowiązują te same linki do wirtualnych pokoi, które były używanne przed wakacjami. W pierwszym tygodniu pracujemy wg ubiegłorocznego planu zajęć. Proszę pamiętac o rejestracji i wypełnieniu Formularzy Preferencji do 4 września.